Sık sık sorulan neden burç yorumları yapmıyorsun sorularına cevap vermek yerine bu defa yazmaya karar verdim. Astrolojiyle profesyonel olarak ilgilenmeye başladığımdan beri burç yorumlarına karşı çekimserim. Her bireyin doğum haritası farklı olduğu için bir burç üzerinden genelleme yapmak bazen yanlış yönlendirmelere sebep olabilir. Bununla birlikte yapılan burç yorumları belli bir sistem içerisinde analiz edildiği için doğruluk payı da var. Yükselen burcunuza göre okumanız önemli. Hatta mesela bu dolunay 29 derecede gerçekleştiği için yükselen burcunuzu ve bir sonraki burcu da okumanızı tavsiye ederim. Mesela yükselen burcunuz Koç ise Boğa burcunu da okuyun. Ayrıca dolunayla ilgili diğer yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Keyifli okumalar,

 

Koç Burcu

21 Mart’tan bu yana rafa kaldırdığın planları, projeleri, yapılacaklar listesini hayata geçirme enerjisi ve motivasyonunu artan bir şekilde hissetmeye başladın.. BiliyorumJÜstelik bu enerji ve motivasyon çok daha yükselecek. Gökyüzünde Balık burcundan Koçburcuna geçen yoğunluğu sen de hayatında artan bir yoğunluk olarak deneyimleyeceksin.  Ancak partnerinle, ortağınla veya yakın arkadaşlarınla aranda bir süredir birikenler yüzeye çıkmışolabilir. 21 Mart’taki diğer Terazi dolunayıile ilişkilerinde neler sona erdi veya hangi ilişkin sona erdi? O tarihten bu yana ilişkilerinde ve kendine dair algında nelerin değiştiğini objektif bir şekilde gözlemleyebilirsen bu dolunayın mesajınıdaha net alabilirsin. Bir diğer taraftan bir önceki dolunayda sonlandırmaya cesaret edemediğin konular bu defa senin istemin dışında sürpriz bir şekilde sonlanabilir.

Bu dolunay enerjisi önce kendine karşıne kadar dürüst olduğunu sonra da ilişkilerinde ne kadar dürüst olduğunu sorgulaman gerektiğine vurgu yapıyor. Koçburcunun yalnız savaşçıarketipini içselleştirmesi ilişkilerinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biridir. Belki de artık herşeye gücüyeten, başkalarına ihtiyaçduymayan o imajın arkasında yatan “incinmeye açık”olanıdile getirebilirsin. İnsan bazen karşısındakinin de incinebilir olduğunu, yaralarıolduğunu gördüğünde daha kolay empati yapabiliyor. Karşındakilere bu fırsatısunman senin için de önemli bir değişim yaratabilir.

Bu dolunayın sana armağanıise daha önce yurtdışı, yabancılar, eğitim ve hukuk alanlarında atmışolduğun adımların karşılığınıalmak. Bu hafta itibariyle bu konularla bağlantılıfırsatlar, olumlu gelişmeler ve büyüme potansiyelleri karşına çıkabilir. Bir süredir varoluşu anlamaya yönelik arzunda artışvar. Bu arzuyu belki daha çok okuyarak, belki daha çok gezerek veya bir eğitim alarak canlıtutuyor olabilirsin. Şimdi ise buraya kadar anladıklarını, öğrendiklerini ve keşfettiklerini gözden geçirme zamanı. Bu bilgileri ve farkındalıklarıotoriteyle olan ilişkini anlamakta, dengelemekte nasıl kullanabilirsin?

 

Boğa Burcu

Bu dolunay ile günlük hayatında, iş koşullarında, iş arkadaşlarınla olan ilişkilerinde daha önce tamamlanmakta zorlanan, bitmemiş konular tekrar karşına çıkıyor. Bu sefer kendine şaşırabilirsin. Bir süredir içinde biriktirdiklerin, bastırdıkların aniden fırlayıp dile gelebilirler.

Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle değişim ve değiştirme arzun bir süredir tetikleniyor. 21 Mart’tan beri ise bu değişim rüzgarı yukarıda bahsettiğim konular üzerinde esiyor. Artık belli koşullar içerisinde çalışmak istemiyorsan, çalışma temponu değiştirmek istiyorsan, gününün çoğunu beraber geçirdiğin insanlarla ilişkini yeniden gözden geçirmek istiyorsan bu dolunay enerjisini doğru kullanmalısın. Dolunayın kendi gerçeğini dile getirmek ilgili mesajı senin için iş koşulların, günlük rutinin ve iş ilişkilerinle bağlantılı. Ayrıca alışkanlıkların ve bağımlılıkların hakkında da farkındalıklar olabilir. Her gün tekrar ettiğin davranışların üzerindeki etkisini keşfetmek oldukça yardımcı olabilir. Bedeninle ilişkin de bu süreçte önemli bir yer tutuyor. Boğa burcu bedenin duyusal zevklerine (yemek, masaj vb) önem verirken gerçekten neye ihtiyacı olduğunu gözden kaçırabiliyor. Bu sebeple bedeninle olan iletişiminde görmezden geldiğin “gerçek” ne diye sorman önemli. Belki de bedenin senden “hayır” demeyi öğrenmeni bekliyor olabilir.

Bu dolunay ışığı evcil hayvanlarınla olan ilişkine de yansıyor. Belki de yeni bir evcil hayvan hayatına girerek insan ilişkilerine aynalık yapabilir. Dolunayın sana armağanı ise ortak paylaşımlardan geliyor. Belki bir süredir ödemekte zorlandığın borçlar ve kredilerle ilgili fırsatlar karşına çıkabilir. Partnerinin, iş ortağının veya ailenin kaynaklarındaki bir değişiklik seni olumlu bir şekilde etkileyebilir. Bir süredir tabu sayılan, yokmuş gibi davranılan konulara ( ölüm, cinsellik, ölüm sonrası vb.) ilgin artmış durumda. Bu konularla ilgili deneyimlerini, okuduklarını, öğrendiklerini gözden geçirme zamanındasın. Bu bilgilerle maddeye, maddi kaynaklara, paraya bakış açın nasıl değişti?

 

İkizler Burcu

Bu dolunay da bir önceki gibi, kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmekle bağlantılı konuları yüzeye çıkarıyor. Eğer zaten yaratıcılık gerektiren bir işe sahipsen kendini daha özgün bir şekilde nasıl ifade edeceğin daha da önemli hale gelebilir. Yaratıcı ifadeni bilemek için neye ihtiyacın olduğunu bu dolunayla keşfedebilirsin.

Yaratıcı işlerle uğraşmıyorsan bile dolunayın “gerçek”i dile getirmekle ilgili kolektif mesajını resim yaparak, şiir yazarak, hikayelerle veya hoşuna giden herhangi bir yaratıcı yolla dile getirmek sana iyi gelecek. Keyifli zaman geçirdiğin, eğlenmek için bir araya geldiğin insanlarla olan ilişkilerinde ise ya sen değiştiğin için ya da onlar değiştiği için sonlanmalar olabilir. Artık belki de eskiden beri eğlenmek için yaptığın şeylerden çok da zevk almadığını fark edeceksin. Seni hem besleyen hem de keyiflendiren uğraşlara yönelmek, daha ait hissedeceğin gruplara çekilmene yardım edebilir.

Bu dolunayın sana armağanı ise partnerinle (eş, sevgili ), ortağınla veya çok samimi ilişki kurduğun kişilerle bağlantılı. Bu kişilerin yaşamlarındaki gelişmeler seni olumlu bir şekilde etkileyebilir. Zaten ilişkiler konusu bir süredir hareketli gitmiş görünüyor senin için. Ya yeni kişiler girmiştir hayatına ya da hayatındakilerle ilişkilerin daha da zenginleşmiştir. Şimdi ise bu ilişkilerin sana ne kattığını keşfetme zamanı. İlişkilerinin sana tuttuğu aynada kendinle ilgili ne görüyorsun?

 

Yengeç Burcu

Senin için zaten uzunca bir süredir ilişkiler konusu hayatındaki en yoğun alan. İlişkiler perspektifinden bakarsak bir yıl önceki sen ile şimdiki sen bambaşkasındır. Yeri geldi o zor kararı verip bazı ilişkilerini bitirdin. Yeri geldi direndin ve bırakmak istemedin. Kendine ve karşındakine yeni yollarda yürümesi için izin verdikçe sınırların şekillendi. İlişkilerinde kendinle ilgili en çok farkındalık geliştirdiğin konusu ise otorite oldu. Bu süreç hala devam ediyor. Bu dolunayda ise evinle, ailenle, atalarınla olan ilişkin daha ön plana çıkıyor. 21 Mart’taki Terazi dolunayı onlarla ilişkinde bastırılmış her nar varsa yüzeye çıkardı. Şimdi ise son noktayı koyman, sürüncemede bıraktığın meseleleri çözümleme zamanı.

21 Mart’tan bu yana kendini ev ile işin, kariyerin arasında sıkışmış hissediyor olabilirsin. Ancak ailenle ve evinde geçireceğin zamanlara da ihtiyacın olduğunu hatırlaman gerek. Bu haftadan itibaren iş ve kariyer konularında artan yoğunluk ev ve aileni daha fazla ihmal etmene sebep olabilir. Bu durum da ev ve iş arasındaki krizi arttırabilir. Dolunayın mesajı olan “gerçek”i söyle ise senin için aile konularıyla bağlantılı. Uzunca bir süredir kendine bile söylemek istemediğin ailevi gerçekler ne? Söylersen kalbini acıtan bu gerçekleri en azından yaz, kendi kendine dile getir.

Eğer bir süredir işsizsen veya iş hayatın ağır ilerliyorsa bu hafta itibariyle bu değişebilir. Harekete geçmek için tam zamanı! Dolunayın sana armağanı ise iş koşullarında, iş temponda, iş arkadaşlarınla olan ilişkinde karşına çıkan fırsatlar. Ayrıca eğer bir süredir günlük rutinini bedenine iyi gelecek şekilde değiştirdiysen şimdi değişimi daha net görebilirsin.

 

Aslan Burcu

Uranüs Boğa burcuna girdiğinden beri kariyer ve iş konusunda değişim yapma arzusu belirmiş olabilir. Eğer Uranüs doğum haritanda önemli bir noktayı tetiklediyse bu ani bir değişim olarak yaşanmıştır. Böyle bir durum yoksa en azından dışarıdan nasıl algılandığın, nasıl bir imaja sahip olduğuna dair ufak tefek değişimler yapabilirsin. Teknolojiyi etkili bir şekilde kariyerinde kullanmanı tavsiye ederim.

21 Mart’taki dolunay senin açından özellikle ilişkilerde iletişim konusuna vurgu yapmıştı. İletişim kurarken kendinden ne kadar ödün verdiğin veya kendini ne kadar öne sürdüğün altı çizilen konulardı. Bu dolunayda da aynı gündem var. Ancak bu sefer daha güçlü bir şekilde ilişkilerinde kullandığın belli bir iletişim tarzının artık sonlanması gerektiğini gösteriyor. Eğer hayatında eğitim – öğretim, danışmanlık alanı aktifse Nisan ayında bu konularda bir hareketlilik başlamıştır. Karşına yeni fırsatlar çıkabilir, bir süredir durağan görünen işler açılabilir. Ayrıca kardeşlerin, akrabaların, öğrenci veya öğretmenlerinle olan ilişkinde tamamlanma, sonlanma enerjisini asıl şimdi daha yoğun hissedebilirsin. Önemli konuşmalar için dolunay zamanı yerine bir sonraki haftayı tercih etmen daha iyi olabilir. 21 Mart’tan bu yana yakın çevrenle ilişkilerin hareketlenmiştir. Şimdi yapman gereken kendine dönük olan ilgi ve odağını yakın çevrene çevirmek. Zaman zaman onların sana ihtiyacı olduğunu görüp harekete geçmen bu ilişkileri sağaltır. Sen de onlar için bir şeyler yaparak hayatındaki “ben-sen” eksenini dengelemiş olursun.

Dolunayın “gerçek”i söyle mesajı, senin için yine yakın çevrenle olan ilişkilerinle bağlantılı. Kardeşlerin, arkadaşların, öğrencilerin, öğretmenlerin ve akrabalarınla olan ilişkilerinde dile getirmekten korktuğun, söylersen üzüleceğin ve üzeceğin nedir? Bunu en azından kendine yüksek sesle söyle. Dolunayın sana armağanı ise çocukların için yaptıklarının geri dönüşü olabilir. Ayrıca işini yaratıcı bir şekilde sergilemek, ifade etmek için verdiğin emeklerin karşılığını da alabilirsin. Keyifle yaptığın işlerin sana aynı zamanda başka kapıları da açtığını görme zamanı.

 

Başak Burcu

21 Mart’tan beri maddi kaynakların, değerlerin, para ve iş konularında bir sona, tamamlanmaya doğru gidiyorsan bu dolunay son noktayı koyacak. Belki de bir süredir üzerine uğraştığın bir proje, iş tamamına erecek. Ve artık yeni bir evreye geçiş yapabileceksin. Ancak bu geçişi tam anlamıyla yapabilmek için alma – verme ekseninin hayatında nasıl çalıştığını iyi anlamalısın. Dengesizlik varsa bunun sebebini bu dolunay enerjisi ile çözümleyebilirsin. Aynı zamanda bedenine aldıklarına da bakmanı tavsiye ederim. Yediklerin, yeme şeklin ve sindirimin hayatındaki alma-verme dengesinin bir göstergesi. Dolunayın kolektif mesajı ise senin özelinde değerlerinle bağlantılı. Değer verdiğin şeyler hakkında söylemekten çekindiğin ama söylersen seni özgürleştirecek olan gerçek ne?

Bir süredir çocuklarınla yaşadığın otorite sorunları ve sınırlarını çekmekte yaşadığın zorluklar var. Bu zorlanmalar bir yandan sana aslında kendini de beslemen gerektiğini hatırlatıyor. Kendini içerisinde güvende, ait ve seviliyor hissettiğin bir kabile henüz yaratmadın mı? Ayrıca bir süredir yuva, aidiyet, aile kavramları üzerine düşünüyorsan, bugüne kadar düşündüklerini, deneyimlerini ve öğrendiklerini gözden geçirme zamanı. Kendini evinde ve ait hissetmen için nelere ihtiyacın var? Bu dolunayın sana armağanı ise ev ve aile konularıyla bağlantılı. Ancak ev almak veya değiştirmek gibi bir planın varsa borç ve kredi konusunda aceleci davranmamanı tavsiye ederim.

 

Terazi Burcu

Bu dolunay da bir önceki gibi senin burcunda gerçekleşiyor. Bir öncekinde tamamlanamamış, bitmemiş meseleler bu defa ani gelişmelerle sona erebilir. Ancak dolunay enerjisi aşırı duygusal hareket etmene sebep olabilir. Bu sebeple harekete geçmeden önce kendine biraz zaman versen iyi olur.

Bahsettiğim bitiş ve sonlamaların illa ki fiziksel bir şey olması da gerekmez. Belki de bugüne kadar sıkı sıkı tutunduğun Terazi burcunun gölgesidir bırakılması gereken. Kendine olan güvenini diğerleriyle kıyaslamalar yaparak nasıl da zedelediğini anlaman bu gölgeyi dağıtır. İlişkilerinde kendi ihtiyaçlarını ve değerlerini dile getirmediğin için yaşadığın sıkışmışlık hissi yerini esenliğe bırakabilir. Bunun için ilişkilerinde kendin hakkında söyleyemediğin “gerçek”lere yüzünü dön? Üstelik zaten bir süredir yakın çevrenle, kardeşlerinle, varsa öğrenci ve öğretmenlerinle olan iletişiminde farklı yollar bulma arayışındasın. İletişimini geliştirmek için, yakın çevrenle olan ilişkilerini dengelemek için harcadığın çabanın karşılığını alma zamanı.

Takip eden 2 ay boyunca ilişkilerinde yoğun bir hareketlilik olabilir. Ortak işler yapmak, yeni işbirlikleri oluşturmak için ideal bir zaman.

 

Akrep Burcu

21 Mart’tan beri iş ortamınla, iş arkadaşlarınla, çalışma koşulların ve temponla bağlantılı yaşadıkların daha içe çekilmene sebep olmuştur. Bu aslında gücünü toplaman, neyi isteyip istemediğini anlaman açısından önemli. İçe çekilmene, kendinle baş başa kalmana yaşadığın fiziksel rahatsızlıklar da sebep olmuş olabilir. Aslında bunun da yine günlük rutinin ve çalışma koşullarının seni ne kadar destekleyip desteklemediği ile bağlantısı var. Bu dolunayın enerjisi ile bu tip soruların cevaplarını daha net duyabilirsin. Ayrıca dolunay öncesi ve dolunay günü gördüğün rüyalara özellikle dikkat etmeni öneririm.

Dolunayın “gerçek”i söylemeye yönelik kolektif mesajı senin özelinde korkularınla bağlantılı. Yaşam içerisinde ilerlemene ve gücünü keşfetmene engel olan “gerçek”ler neler? Bu gerçekleri bir şekilde dile getirmen onlara biraz da olsa uzaktan bakabilme şansı verir. İletişim konusunda bir süredir yaşadığın sorunlar, belki de bu korkularınla bağlantılıdır. İletişimde sınırlarının nerede bitip nerede başladığını anlayabilmen için neden iletişime geçtiğini anlaman önemli. Bu dolunayın sana armağanı iş, maddi kaynaklar ve parayla bağlantılı fırsatlar üzerinden geliyor. Ancak iş temponu gerçekten yükseltmek isteyip istemediğinden emin olmalısın.

 

Yay Burcu

2019 senin için büyümek, yeni vizyonlar geliştirmek ve uygulamak için ideal bir yıl. Ancak son bir aydır ise ortak vizyon, amaç ve arzulara sahip olduğun gruplar, topluluklarla bağlantılı bitiş ve sonlanma enerjisi hakim. Bu dolunayda ise içinde bulunduğun grupların, toplulukların ve sosyal çevrenin yaratıcı enerjini nasıl etkilediğini anlaman önemli. Bu sosyal çevre içerisindeyken keyifli zamanlar geçiriyor musun? Kendini gerçekten ait hissettiğin bir kabilen var mı? Dolunayın ani gelişmelere ve sürpriz haberlere açık enerjisi hayatının bu alanında gerçekleşebilir. Duyduğun haberlerin şaşırtıcı etkisiyle gruplarla, sosyal çevrenle ilgili kararlar alman gerekebilir.

Bu dolunayın kolektif mesajı “gerçek”i söyle! İçinde bulunduğun gruplar, topluluklar ve sosyal çevrenle olan ilişkinde seni rahatsız eden ama dile getirmediğin gerçek ne? Bu kişilerle birlikte olmanı sağlayan temel paylaşımlar ve ortaklıklar hakkında düşünmen iyi olabilir. Diğer taraftan çocuklarınla geçirdiğin zaman ile kendi sosyal çevrenle geçirdiğin zamanı gözden geçirmeni tavsiye ederim. Nisan’ın ortasından itibaren çocukların için, partnerinle geçireceğin romantik zamanlar için daha çok zaman ayırman gerekebilir. Gökyüzünde artan ateş elementi senin de hayatına bir canlılık getirecek. Kendini şanslı hissedeceğin bir döneme giriyorsun. Uyuşukluk hissiyle uzun süredir ertelediğin veya planladığın işleri uygulamaya koyabilirsin artık. Ancak Jüpiter Ağustos ayına kadar Retro olacağı için yeni fırsatlar yerine geçmişte yaptıklarının meyvelerini toplayacağın bir zamandasın. Bu süreçte ayrıca kendini geliştirmek için, fiziksel, ruhsal ve zihinsel sağlığını ve dengeni korumak için nelere ihtiyacın olduğunu gözden geçirmeni tavsiye ederim. Bu geriye dönük bakış sana yeni bir perspektif kazandıracak. Bugüne kadar kendin için yaptıklarının karşılığını alma zamanı.

 

Oğlak Burcu

Kariyerin, dışarıdan nasıl göründüğün yani sosyal imajın, geleceğe dair plan ve umutlarınla bağlantılı bir sonlanma, bitiş sürecine zaten 21 Mart itibariyle girmiştin. Bu dolunay ise geçen bu süre içerisinde sürüncemede kalmış her ne var ise onun sonlanmasına vesile olacak. Ancak işin içinde dolunay enerjisi olduğu için duygusal iniş çıkışlar da olabilir. Bu sebeple gitmesi gerekene tutunmak yerine kendini en yüksek idealine hizalamanı tavsiye ederim. Belki de bu sonlanma yeni bir pozisyona geçiş, daha ön plana çıkmanı sağlayan bir görüşmeyle, kariyerinde yeni bir devrenin başlamasıyla ilgili olabilir. Ani ve beklenmedik bir şekilde karşına çıkan & çıkacak bu haber aslında bir süredir devam eden sürecin bir sonucu.

Eğer kendi ruhsal gelişimin ile ilgiliysen bu dolunayla birlikte kendini daha yüksek vizyonlara açma arzusu duyabilirsin. Atalarınla bağlantılı çalışmalar yaparak onlardan sana aktarılan mesajı daha net duyabileceğin bir zamandasın. Nisan ortasından itibaren ev ve aile hayatında bir hareketlenme görünüyor. Bu da iş ve ev ekseninde bir gerilim yaratabilir. Bununla birlikte ev içerisinde bir süredir yapmak istediğin şeyleri hayata geçirmek için gereken enerji ve motivasyon da geliyor. Bu dolunayın “gerçek”i söylemekle ilgili kolektif mesajı senin özelinde kariyerinle bağlantılı. Kendini koyduğun yer hakkında, yapmak istediklerin hakkında söylemeye cesaret edemediğin “gerçek” ne? Bu gerçeği kendine fısıldayarak bile olsa itiraf edersen kabul etmeye giden ilk adımı atmış olursun. Dolunayın sana armağanı ise fiziksel alemde görünür bir şey olmaktan ziyade iç dünyanla bağlantılı. Eğer bir süredir kendi karanlığınla yüzleşmek, seni kontrol eden korku, endişe gibi zihinsel eğilimlerini keşfetmek çabasındaysan rüyalarına yönel. Orada aradığın cevapları daha net görebilirsin.

 

Kova Burcu

Yurtdışı, yabancılar, yabancı kültürlerle bağlantılı bir hayatın varsa, bu konularla ilgili hem başlangıçların hem de bitişlerin olduğu bir zaman dilimindesin. Bu dolunayda ise aynı konularla bağlantılı sürüncemede kalmış her ne varsa sonuca ve bir sona ulaşıyor. Ya da almak istediğin veya hala devam eden bir eğitim, akademik kariyerle de bağlantılı olabilir bu sonlanma enerjisi. Hukuk, yasalar ve mahkemelerle ilgili bir süredir beklediğin bir mesele sürpriz bir şekilde sonlanabilir. Bu dolunay duygusal iniş çıkışların ve sürpriz gelişmelerin olduğu güçlü bir dolunay. Eğer hayatında bahsettiğim konuların bir çoğu aktif olarak çalışıyorsa senin için yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz.

Diğer taraftan bir aydır varoluşa, yaratılışa dair fikir, düşünce ve inançlarınla ilgili deneyimlerden geçiyor da olabilirsin. Bu dolunay daha önce sıkı sıkı tutunduğun bir inancına çıplak gözle bakmana vesile olabilir. İnandığın ideolojinin hayatına nasıl şekil verdiğini keşfetmen özgürleştirici bir adım olacak. Dolunayın kolektif mesajı olan “gerçek”i söylemek, senin için tam da bu konularla bağlantılı. Yani inandığın değerlerin, ideallerin ve ideolojilerin arkasında yatan “gerçek” ne?

Nisan ortasından itibaren yakın çevrenle, kardeşlerin, akrabaların varsa öğretmen ve öğrencilerinle olan iletişiminde yoğun bir hareketlilik başlıyor. Bu iletişim sana yeni fikirler olarak geri dönebilir. Belki de bir süredir yazmak istediğin kitaba başlayabilirsin. Ya da bir türlü bitiremediğin kitabı sonunda bir hevesle bitirip yayınlatmak için adım atabilirsin. Bu ve benzeri girişimlerin için sosyal çevren sana yardımcı olabilir, onlardan destek al. Kendini ait hissettiğin grup ve topluluklarla ilgili büyüme ve genişleme sürecin Jüpiter’in geri hareketi ile durağanlaşmaya başladı. Ağustosa kadar içinde bulunduğun topluluklarla ilgili bir gözlem sürecine girmen iyi olabilir.

 

Balık Burcu

Finans kurumlarıyla olan ilişkin, ortaklaşa giriştiğin işlerin, paylaştığın kaynaklar ve eşin geliriyle bağlantı sonlanmaların yaşanacağı bir zaman içerisindesin. 1 ay önce bu konularla ilgili gelişmeler yaşamış olabilirsin ancak bu dolunay enerjisi sürüncemede kalmış olan her ne varsa sonlandırman için teşvik ediyor. Dolunay enerjisi sürpriz haberleri de barındırdığı için iş ortakların, eşinin kaynakları, aileden gelen maddi destek ve varsa borç ve kredilerle bağlantılı sürpriz gelişmeler yaşayabilirsin. Dolunayın hemen ertesinde Balık burcundaki yoğunluk azalıp yerini Koç burcuna bırakacağı için hayat içerisinde daha netlik kazanacağın bir döneme de giriyorsun. Bir süredir yavaş ilerleyen konular hızlanmaya başlayabilir. Özellikle iş, para ve ortaklaşa kullandığın kaynaklarla bağlantılı bu yoğunluk üzerindeki ağırlığı da atmana yardımcı olacak.

Eğer bir süredir dönüşmene yardım eden bir terapi veya çalışma içerisindeysen dolunay enerjisi bu şifalanma sürecini hızlandırabilir. Böylelikle içsel dünyanda yenilenmiş ve yeni bir döngüye girmiş hissetmen mümkün. Bu dolunayın sana mesajı ise alma- verme dengesiyle bağlantılı. Balık burcu kendini feda etmeye yatkın bir burçtur. Eğer haritanda güçlü ateş enerjisi yoksa alma – verme dengesi hep vermekten yana gidiyor olabilir. Seni sürekli vermeye ya da almaya iten “gerçek” nedir? Bunun dengelenmesi için kabullenmek, görmek istemediğin o “gerçek”i dile getirmeyi deneyebilirsin. Bu dolunayın sana armağanı ise yurtdışı, eğitim, hukuk ve yayıncılık alanlarıyla bağlantılı olarak gelebilir. Daha önce bu konularla ilgili verdiğin emeklerin karşılığını almaya başlayabilirsin. Ayrıca varoluşu, yaratıcıyı anlamaya yönelik artan ilgini, düşüncelerini ve çalışmalarını gözden geçirme zamanı.

 

Sevgiyle,

Eda Ocak Zakaria, ASA, MAPAI

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*