Bu sabah bir yandan kahvemi yudumlayıp bir yandan da 19 Nisan’daki dolunay haritasını inceliyorum. Dolunay haritası bir noktaya güçlü bir şekilde işaret ediyor ve ben nasıl ifade edeceğimi düşünüyorum. Birşeyler yazmayı deniyorum ama sonra vazgeçiyorum. İçimde biraz demlensin istiyorum. Aradan biraz zaman geçiyor ve sosyal medyada gezinirken Jeff  Foster’ın paylaşımı önüme düşüyor. İşte bu!

Eşzamanlılığın büyüsü!

Dolunay esnasında Güneş, Uranüs ve Eris arasında sıkışmış durumda. Koç – Terazi aksında gerçekleşen bu dolunay sırları anlatan 29 derecede. Mars iletişim burcu İkizlerde ve Venüs Balık Burcunda, Merkür ile kavuşumda. Merkür ile Chiron da Koç burcunda kavuşuyorlar. Dolunay derecesine Jüpiter uyumlu bir açı gönderiyor.

 

Bu dolunay çok daha güçlü bir sonlanma enerjisi taşıyor. Özgürleştiren, ruhu hafifleten bir sonlanma bu. Ancak bunun bir şartı var : Eğer gerçek bir sonlanma ve ardından taze bir başlangıç istiyorsak “gerçek”i dile getirme zamanı. Jeff Foster’ın yazısından ilhamla bu gerçeğin ne olduğunu biraz açacağım.

Bu gerçek kendimize bile söylemeye çekindiğimiz bir gerçek. Belki bir süredir ve belki de yıllardır en derinlere gömdüğümüz bir gerçek. Kimselere söylemedik, üstünü yalanlarla örttük belki de. Bu dolunayda işte bu gerçeği dile getirmekle gelen şifayı deneyimleyeceğiz. Bu gerçeği belki bir dosta söyleriz, belki sevdiceğimize, belki kedimize ve belki de bir dağın karşısına geçip haykırırız ciğerlerimiz yırtılırcasına…

Ya da belki de yazarız bir kağıda gemi yapar göndeririz dalgaların arasına,

Yakarız belki de,

Dile getirirken gerçeğimizi akan gözyaşlarımızı sunarız bir ağaca,

Kimbilir.

 

Bu gerçek bizi ve diğerlerini memnun etmek için söylediklerimizden değil, ya da zihnimizde dönüp duran gerçeklerden de değil. Jeff bu gerçeğin çiğ, darmadağın eden, vahşi kalplerimizden gelen, maskelerimizi düşüren, başkalarını etkilemek için oluşturduğumuz kimliğimizi alt üst eden, beladan uzak durmak için hiç dile getirmediğimiz gerçek veya gerçekler olduğunu söylüyor. Ve ekliyor; sosyal olarak kabul edilen, cici kız ve cici erkekler olarak görülmemizi pekiştiren, hocalarımızın, gurularımızın, arkadaşlarımızın ve hatta binlerce takipçinin beğenisini kazanmak için söylediğimiz gerçekler değil.

 

Dile getirdiğimizde, haykırdığımızda veya fısıldadığımızda bizi özgürleştiren gerçek, söylerken dudağımızın titrediği, hafif başımızın döndüğü, hıçkırıklarımızın konuşmamıza engel olduğu türden bir gerçek…. Kalbimizin hızla çarptığı, daha söylerken pişman olduğumuz ama rahatlamanın da kalbimize verdiği huzurla devam ettiğimiz gerçek(ler)…. İşte şimdi bunları anlatma zamanı. Kendimizi tuttuğumuz sırların ağırlığından özgürleştirmek için çağırıyor bu dolunay.

 

Bu enerjiye kendisini açanlar şaşırtıcı, bu türden şok edici gerçekleri birden önünüze atabilirler. Artık öfkesini, hüznünü, yasını, hüsranını içinde tutmak istemeyenler dolunayla kutsanıyor adeta. Jüpiter’den gelen destek hakikatini yaşa diyor. Çünkü hakikatini  yaşamamak, her şey yolundaymış gibi yapmak yoruyor ve tüketiyor. Kendimizden bile sakladığımız, sırrını tuttuğumuz bu gerçekler başkalarını, yakınlarımızı kızdırabilir, üzebilir… bir şeyler bitebilir, ayrılık yolumuza çıkabilir… Ancak gerçekleri dile getirmenin verdiği özgürlük paha biçilmez. Konuşulmayanı konuş diyor gökyüzü.

 

Koç – Terazi ekseninde gerçekleşen bu dolunayla Terazi’nin gölgesi ile yüzleşebiliriz. Rahatımız, huzurumuz bozulmasın diye ilişkilerimizde görmezden geldiğimiz her ne varsa inadına karşımıza çıkabilir. Kendimiz olmanın ne demek olduğunu unuttuğumuz her tür ilişki bu dolunayla şöyle bir sallanacak. Direnmek yerine kendimize gerçeğimizi yaşamak için izin vermemiz önemli. Mucizeler ancak o zaman görünür olabilir.

Dolunay esnasında Merkür fevriliği ile ünlü Koç burcunda olacak. Haftaya etkisini vuran dolunay enerjisi ile birlikte aşırı fevri, agresif bir iletişim şekline meyledebiliriz. Buradaki önemli nokta kendi gerçeğimizi dile getirirken bunun sorumluluğunu da alabilmek.

Bu dolunay ayrıca bir ay içerisinde gerçekleşen ikinci dolunay. Bu sebeple mavi dolunay olarak anılıyor. Bu bir ay için Terazi burcunda gerçekleşen ikinci dolunay olduğu içinse çok daha güçlü bir etkisi var. 21 Mart’taki dolunayı hatırlayın. Nasıl bir etkisi olmuştu? Hayatınızda nelerin sonlandığını gördünüz? Sonlanma illa ki fiziksel alemde tezahür etmek zorunda değil. İlişkilere yönelik belki bir önyargınız, düşünce kalıbınız ve alışkanlığınız sonlanmış da olabilir. Büyük resmi görmek, bu dolunayın sizin için ne anlama geldiğini anlamak istiyorsanız geriye, bir ay öncesine bakmanız yardımcı olabilir.

Dolunayın hemen ertesi günü Güneş de Boğa burcuna geçiyor. İlişkiler eksenindeki dolunay ve yeni aylar yerini Boğa – Akrep eksenine bırakıyor.

Çarşamba günü de Merkür ve Pazar günü Venüs, Koç burcuna geçiş yapıyor. İki gezegen de Zodyaktaki on iki burçluk döngülerini tamamlamış oluyorlar. Bizler de mavi dolunayla çok güçlü bir şekilde gelen bu sonlanmanın ardından enerji değişimini, bir sayfanın kapandığını hissedeceğiz.

Yolumuz açık olsun,

Sevgiyle,

Eda

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*