2018,2019,2020’de Doğanlar : Oğlak Kuşağı Enkarne Oluyor

20 Aralık 2017 07:49 – 22 Mart 2020 06:58 

2 Temmuz 2020 02:37 – 17 Aralık 2020 08:03 

Bu tarihlerde doğan ve doğacak olanlar hakkında anlatacaklarım var. Toplanın 🙂

Bu kuşak bir süredir dikkatimi çekiyor. Birkaç tanesinin doğum haritasını inceleyip ebeveynlerine danışmanlık da verince merakım iyice körüklendi. Tarihte ağır hareket eden gezegenlerin aynı burçta bir araya gelmeleri elbette görülen bir durum. Ancak uzunca bir süredir Satürn, Pluto ve GAD Oğlak burcunda ilerlemiyordu. En son 1517’de Oğlak burcunda kavuşmuşlar. O yıllarda Martin Luther protestan devrimini başlatmış. Satürn – Pluto’nun Oğlaktaki kaçınılmaz etkisi; süregiden düzene isyan daha doğrusu kemikleşmiş, belli bir zümre tarafından kontrol edilen her ne varsa onun dönüşümü.

Bu yazının konusu ise verdiğim tarihlerde doğmuş ve hatta doğacak olan ruhların buradaki misyonuna dair.  

Hayatlarında Oğlak arketiplerini kolaylıkla gözlemleyeceğimiz bu kuşağın en başta “otorite” ile ilgili anlayacakları, öğretecekleri, uygulayacakları, keşfedecekleri ve dönüştürecekleri çok şey var. Evrimsel Astroloji’de ruhun evrimsel yolculuğunu öğrenmemizde anahtar rolünde olan Pluto, Düğümler ve Satürn Oğlak burcundayken doğmuş olmaları bize bu ruhların geçmiş yaşamları hakkında epey bir bilgi veriyor. 

Bu kuşağın geçmiş yaşamlarında önemli konumlara gelmiş, toplumda belli bir saygınlık elde etmiş ya da tam tersi toplum tarafından aşağıya indirilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Oğlak arketipi; bireyin evrimsel sürecinde artık olgunluğa geçiş yaptığı evreye denk geliyor. Bu da bu kuşağın uzunca bir süredir olgunluk sınavları verdiği anlamına gelir. Önceden de ve şimdi de eylemlerinin sorumluluğunu almayı güçlü derslerden geçerek öğrendiler, öğreniyorlar. 

Oğlak, ataerkili ve otoriteyi temsil eder. Gökyüzünde bu kadar güçlü bir Oğlak enerjisi varken doğmuş olmak onların yaşamlar boyunca kendi otoritelerini nasıl kuracaklarını, sınırlarını nasıl belirleyeceklerini öğrendiklerini gösteriyor. Belki bir kumandan, belki bir kabile reisi, belki bir başbakan, belki bir dini lider, belki de geniş bir ailede baba, abi rollerinde güçlü deneyimlerden geçtikleri yaşamları olmuştur. Tepede olmayı, gücü, emir vermeyi, kontrol etmeyi deneyimlemiş ve kudretlerinin yarattığı etkiyi bizzat gözlemlemişlerdir. 

Bazıları en tepedeyken attıkları yanlış adımlardan dolayı alaşağı edilmiş olabilir, bazıları ise çoğunluk tarafından sevilen ve anılan liderler olmuş olabilir. Bu noktada kişinin doğum haritası hikayenin nasıl ilerlediğini bize anlatır. Ancak sadece verdiğim tarihlerde doğmuş olduklarını bilmek bile bu yaşama otorite meselesiyle ilgili bohçalarının dolu olarak geldiklerini gösteriyor. Dolayısıyla daha erken yaşlarda bile kontrol etmeye meyilli olduklarını gözlemleyebilirsiniz. Arkadaşları arasında patronvari tavırlarını görmek sizleri şaşırtabilir. Hani büyümüş de küçülmüş dediğimiz çocuklar olur ya işte bu kuşak bu deyimin canlı kanlı temsilcileri. Gerçi bu noktada doğum haritalarına bağlı olarak iki farklı eğilim kendini gösterir. Ya otoritelerinin farkında ve bunu daha erken yaşlarda kullanan bireyler olurlar ya da geçmiş yaşam deneyimlerinden dolayı bu yaşamda otoritelerini kurmakta beceriksiz olabilirler. Bu ikinci seçenekte birey geçmiş yaşam travmalarından dolayı kendisini ortaya koymaktan, görünür olmaktan korkabilir. Evrimsel bir gereklilik olarak da yaşam karşısına onu kontrol edecek partnerler veya ebeveynler gönderir ki kişi bir birey olarak kendi sınırlarını belirlemeyi, otoritesini gerçekleştirmeyi öğrensin. Lakin her iki durumda da kişi otorite ile sınanır. 

Bu çocukların ebeveynleri olarak onlara daha çok erken yaşlardan itibaren sınırlarını belirlemeyi, korumayı ve yeri geldiğinde esnetmeyi öğretmeniz daha doğrusu öğrenmelerine yardım etmeniz çok faydalı olabilir. Siz bu yaşamlarında karşılaştıkları ilk otorite figürleri olacaksınız, bu da bu yaşamda otorite olmaya dair ilk bilgileri sizden edinecekleri anlamına geliyor. Geleceğin güçlü liderleri olma potansiyeli taşıyan bu çocuklara erken yaşlarda liderlik hakkında rehberlik etmek de iyi bir fikir. Kova enerjisini demirleyeceğimiz bir 10 yıla girdiğimizi düşünürsek katı, soğuk, güç sarhoşu, otoriter liderlerin devrinin sonuna geldik. Dolayısıyla verdiğim tarihlerde doğan bireyler daha erken yaşlarda desteklenirlerse kolektif olarak bu geçişi yapmamızı kolaylaştırabilirler. Bırakın sorumluluk alsınlar, eylemlerinin sonuçları olduğunu öğrensinler. Onları kendi sınırlarınızda sizin kurallarınıza göre oynamaları için çok zorladığınızda ilişkinizde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Görünür olma korkusu yaşayanlar içinse yine erken yaşlarda destek almanız çok iyi olur. Belki daha erken yaşlarda tiyatro, dans gibi sahne sanatlarına yönlendirerek bu korkularını sağaltmalarına vesile olabilirsiniz. 

Bu kuşak içerisinde özellikle tutulma haftası doğanlar varsa, bu yaşamda neyi gerçekleştirmek istediklerini bilir ve bundan emin gelirler. Azim ve kararlılıkla kendi kaderlerini yaratır ve oynarlar. 

2019 ve 2020’deki Oğlak ve Yengeç tutulmaları şu tarihlere denk geliyor:

5 Ocak 2019 Güneş Tutulması 

2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması 

16 Temmuz 2019 Ay Tutulması

26 Aralık 2019 Güneş Tutulması

10 Ocak 2020 Ay Tutulması

20 Haziran 2020 Güneş Tutulması

4 Temmuz 2020 Ay Tutulması

Bu tarihlerde ve bu tarihlerden 3 gün önce ve 3 gün sonra doğanlar ve doğacak olanlar tutulma enerjisinde enkarne olurlar. 

Tabii ki bu verdiğim bilgiler doğum haritası da dahil edilince çeşitlenir ve daha net bir resim ortaya çıkar. Evrimsel Astroloji’de bireyin sadece bu yaşamı değil, ruhunun evrimsel yolculuğu da incelenir. Böylelikle yaşamlar boyunca enkarne olarak neyi keşfetmeye, öğrenmeye geldiğini anlarız.  

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*