Beş günlük bir inzivanın ardından, o yoğun deneyimi sindirebilmek biraz zamanımı aldı. Ancak bugün içimden yazma enerjisi geldi. Tuhaf bir yaz, herşey içice geçmiş gibi… Sizlerden gelen mesajlardan, danışanlarımla olan konuşmalarımdan, yakın çevremde konuştuğum dostlardan anladığım kadarıyla hepimizin hayatlarında inanılmaz dönüşümler, değişimler meydana geliyor 2018’e girdiğimizden beri.

Bu yaz ise 2018’e ait enerjilerin zirve yaptığı bir zaman dilimi. İç dünyamızda bize dar gelen, artık orada durmaması gerektiğini bildiğimiz eski fikirler, düşünceler, alışkanlıklar olduğunu güçlü bir şekilde hissediyoruz. Bu yaz bu eski enerjilerin dönüşmesi için bize muazzam fırsatlar veriyor. 13 Temmuz’daki Plutonik Güneş tutulması bu dönüşümü tetikledi. 27 Temmuz’daki Ay tutulması ise Kova’daki retro Mars’ın etkilerini hayatlarımızda daha görünür kılacak.

Ay düğümlerinin Aslan – Kova aksında ilerlemeye başladığı 2017 Mayıs ayından beri Aslan özelliklerimizi içsel olarak büyütmemiz için bizi tetikledi. İçsel otoritemizi bulmamız, özgüvenimizin temellerini güçlendirmemiz için gereken göksel destek bizimleydi. Güneş ve Ay tutulmalarının etkileriyle bu özellikler hayatlarımızda daha görünür oldu. Kimimiz iş hayatında Aslan özelliklerini güçlendirmesi gerekecek deneyimler yaşadı, kimimiz ilişkilerimizde veya ailemizde….

2018’de de Ay Düğümleri Aslan – Kova aksında ilerliyor; ancak bu defa Mars Kova burcunda bütün yaz boyunca retro yaparken Kova’daki Güney AY Düğümüyle kavuşuyor. Bu kavuşum enerjisi bu defa Aslan özelliklerimizi bilemek yerine Kova enerjimizi yenilememiz gerektiğine işaret ediyor. Dolayısıyla yaz boyunca tutulmaların da desteğiyle eril enerjinin kendini yenilemesi için fırsatlar karşımıza çıkıyor. Mars’ın özellikleri üzerinden deneyimlerden geçerken odak noktamız buraya çekiliyor. Cinsel enerjimizi nasıl ifade ettiğimiz, cinselliğimizi nasıl deneyimlediğimiz daha ön planda. Cinsellik konusunda eski, kalıplaşmış, tortulaşmış fikir, düşünce ve alışkanlıklar bu evrede sorun çıkarmaya başlıyor. Mars’ın ve Güney Ay Düğümü’nün Kova burcunda olması net olarak şu mesajı veriyor : ESKİDEN ÖZGÜRLEŞ!

İlişkilerinizde kararları kimin verdiği konusunda sorunlar yaşamaya başladıysanız;

Emirvaki tavranız diğerlerini rahatsız etmeye başladıysa;

Cesaret konusunda eksik veya aşırıysanız;

Partnerinizi aşırı pasif görmeye başladıysanız;

Partnerinizi aşırı dominant görmeye başladıysanız;

Kendinizi ilişkilerinizde pasif hissetmeye başladıysanız;

Karşınızdakini veya kendinizi cinselliğinizi yaşarken tutucu görmeye başladıysanız;

Evrimsel sürecinizde bir sıçrama yapma zamanı gelmiş demektir. Tutulma enerjileri hayatınızda aktive olmuş ve retro Mars’ın çağrısını hissetmeye başlamışsınızdır. Eril enerjinizi dönüştürmek için hayat size ani farkındalıklar vererek aslında fırsatlar sunuyor. Bastırdığınız ne varsa artık bastıralamayacak noktaya gelmiş olabilir.

Bütün bunlar olurken, Güneş’in 23 Temmuz’da Aslan burcuna girmesiyle yukarıda anlatmaya çalıştığım bu dönüşümü neşeyle, eğlenerek, en önemlisi oynayarak deneyimleyebiliriz. Aslan burcu oyunlar oynamayı, rollere girmeyi, taklit etmeyi sever. Belki dönüşmesini istediğiniz özellikleri önce bir oyun gibi, bir rol gibi üstünüze giyip deneyebilirsiniz. Oynamaktan zarar gelmez ya 🙂

Sevgiyle,

Eda Ocak Zakaria, ASA

 

 

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*