the-bird-wassily-kandinsky

Haftaya Güneş’in İkizler burcuna geçmesiyle başlıyoruz. İkizler burcu iletişim, merak ve zihinsel aktiviteyle bağlantılı bir burçtur. Önümüzdeki bir ay iletişim hayatlarımızda daha aktif; öğrenmeye, fikir paylaşmaya daha meyilli olacağız.

Güneş’in İkizler burcunda yapacağı ilk açı Pazartesi günü Mars ile olacak, aralarındaki bu uyumlu açı kendimizi daha enerjik bir şekilde ifade etmemize yardım ediyor. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha aktif bir haftaya giriyoruz. Özellikle Pazartesi Ay da Aslan burcunda olacağı için sözel olarak kendimizi daha cesurca ifade edebiliriz.  23 Mayıs’ta zirve yapacak  Güneş – Mars açısının etkisi bütün haftaya yayılıyor. Bu hafta özellikle de grup önünde yapacağınız konuşmalar için Çarşamba gününü tercih edebilirsiniz.

Güneş ve Chiron arasındaki sekstil açı da özgüven, kendini ifade etme konularıyla bağlantılı şifalanabileceğimizi gösteriyor. Haftanın ilk 3 günü yaşayacağımız olaylar ve karşımıza çıkan kişiler veya kendi çabamızla benlikle bağlantılı yaralara farkındalığımızı verip şifalanabiliriz.

Jüpiter ve Merkür arasındaki karşıt açı da Çarşamba günü zirve yaparak etkisini bütün haftaya yayıyor. Zihinsel düzlemde büyük düşünmeye ve kendimizi, düşüncelerimizi abartılı bir şekilde ifade etmeye meyledebiliriz. Diğer taraftan yoğun bir bilgi akışının da olacağı bir haftaya işaret ediyor bu açı; ihtiyacımız olan ilhamı bu hafta heryerde bulabiliriz.  Merkür aynı zamanda Pluto ile de açıya doğru ilerliyor, etkili bir şekilde iletişim kurmak için de destekleniyoruz. Bütün hafta boyunca zihnimize gelen yeni fikir ve düşünceleri kendimizden emin bir şekilde dile getirebiliriz.

Bütün haftaya eşlik eden Neptün – Jüpiter üçgen açısı meditasyon, dua ve ilham gerektiren çalışmalar için oldukça destekleyici. Su burçlarında gerçekleşen bu açı bu hafta daha akışa bırakan, teslimiyetçi, şefkatli ve empatik taraflarımızı açığa çıkarmamıza yardım edecek. Özellikle 23 ve 27 Mayıs Pazar günü, Ay da bu ikiliyle açı yapacak, bu 2 günü içe dönük çalışmalar yaparak geçirmek iyi gelebilir. Sezgilerimizin oldukça güçlü olacağı Pazar ve Çarşamba günü, Ay Neptün ve Jüpiter’den aldığı enerjiyi yansıtarak ilahi olana, o büyük gizeme daha da yakınlaşmamıza olanak tanıyor.

Bu hafta için meydan okuyucu tek açı 26 Mayıs’ta kesinleşecek Venüs – Satürn karşıtlığı. Venüs Yengeç burcuna henüz geçmişken Satürn’le olan bu sert açısı ilişkilerimizde sabrımızın sınanacağını gösteriyor. Yengeç’teki Venüs ilişkilerde aile ortamı arayan, duygusal güvence isteyen ve hassas bir enerji yayarken, Oğlak’taki Satürn duyguların daha geri plan olduğu, hırslı bir yapıya işaret ediyor. Bu hafta ilişkilerimizde aradığımız duygusal güvenceye inat karşımıza sorumluluklarımızı hatırlatan türden sorunlar çıkabilir. Satürn otoriteyi temsil eder ve Venüs ile sert açılarında otoriteyle ilişkimizde pürüzler oluşabilir, engeller çıkabilir. Bu noktada duygusal ve rasyonel tarafımızı dengeleyerek bir çözüm bulmaya çalışabiliriz.

Bu hafta kendimize şu soruları sorarak gökyüzüyle eşzamanlı farkındalıklar yakalayabiliriz;

Rahat bir şekilde iletişim kurabiliyor muyum? Kendimi ifade etmekten alıkoyan neler var?

İlişkilerimde kaybetmekten korktuğum şeyler ne?

Otoriteyle nasıl ilişki kuruyorum? Kendimden ödün veriyor muyum?

 

Sevgiyle,

Eda Ocak Zakaria, ASA

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*