Etkisini bütün hafta hissedeceğimiz en önemli konu bu hafta iletişim olacak. Merkür’ün hem Neptün’le hem de Jüpiter’le olan açıları iletişim ve zihinsel süreçlerle bağlantılı yoğun bir hafta geçireceğimizi gösteriyor. İkizler burcunda olan Merkür bilgiyi birçok kaynaktan almakla bağlantılı. Ancak bu iki gezegenle etkileşimi, dış çevreden alınan bilginin abartılmaya ve çarpıtılmaya müsait olacağını gösteriyor. Özellikle de için bulunduğumuz bu sosyal medya çağında bilgi kirliliğinin neleri değiştirebileceğini ve nasıl etkiler yarattığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Merkür’ün, Neptün – Jüpiter bağlantılarında ise bilgi kirliliği daha çok yayılır ve güçlenir. Bu sebeple bu hafta gerek kendi hayatımızla ilgili gerekse de toplumsal konularla ilgili duyduklarımızın gerçekliğini sorgulamamız faydalı olabilir. Bu etkileşimin bize öğretmeye çalıştığı asıl mesaj ise “hakikat”ın nasıl da göreceli olduğunu idrak etmek. Herkes kendi inandığının en doğrusu olduğunu düşünüyor. O zaman kim doğru, kim yanlış? Sağlıklı bir muhakeme nasıl mümkün? Hakikate giden yollar sonsuz ve sınırsız iken ben kimim ki tek gerçeğin kendi bildiğim olduğunu düşünüyorum….

 

Kafa karışıklığının, abartının yoğun olacağı bu hafta karar verirken mümkün olduğunca objektif olmaya çalışmak yardımcı olabilir. Bir başka çözüm ise duyduklarımızın altında yatan ihtiyacı anlama çalışmak olabilir. Yani “karşımdaki bu insan bunu söylerken aslında hangi ihtiyacını dile getirmeye çalışıyor?” şeklinde bir bakış açısı bir netlik kazandırabilir.

 

 

Öte yandan Merkür, Neptün – Jüpiter üçlüsünün etkileşimlerinde sezgisel bilgide artış da yaşanır. Hakikate rasyonel bir şekilde sol beyin üzerinden ulaşmak yerine, kendinizi sezgilerinize, içsel biliş halinize açmanızı tavsiye ederim. Resim yapmak, uzun ve sessiz yürüyüşler, meditasyon, bilinç akışıyla yazmak bu hafta oldukça iyi gelebilir.

 

Merkür’ün bu açıları özellikle Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri oldukça etkili olacak. Unutkanlık ve dalgınlık da yaşanabilir. Ben daha bugünden tost makinesinde ekmekleri unutmaya başladım. O halde bu tipten şeyleri iki kere kontrol etmek iyi olur.

 

Bütün bir haftaya etkisi yayılan bir diğer enerji ise oldukça uyumlu, sevgi ve aşkla dolu JVenüs, Juno, KAD, Satürn ve Neptün arasındaki bu uyumlu etkileşimler ilişkilerimizde şefkatli davranışlarımızın karşılığını alacağımızı gösteriyor. Sevgiyle, yumuşak ve sakin yaklaşımlar sorunları çözmede destekçimiz olabilir. Özellikle Perşembe ve Cuma günleri ilişkiler açısından bir süredir ertelediğiniz konuları gündeme getirebiliriz. Ancak iletişim konusunda açık, net ve anlaşılır olmaya özen göstermek önemli.

 

 

Sevgiyle,

 

Eda O. Zakaria, ASA, MAPAI

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*