9 Eylül günü saat 21:01’de 17 derece Başak burcunda bir YeniAy gerçekleşiyor. YeniAy’a Neptün karşıt açı yaparken, Uranus, venus, Mars ve düğümler arasında da büyük kare açı kalıbı oluşuyor. Saturn – Uranus ile Jüpiter – Neptün arasındaki üçgen açıların etkileri de hala devam ediyor.

Haydi, şimdi kusurun içinde kusursuzluğu görmek için açalım gözlerimizi kocaman. Mükemmel olmayan herşeyin içinde mükemmelliğin ihtişamını görelim. Kendimize baktığımız her seferinde gözümüze takılan her kusurun kusursuz yaradılışımızın biricik imzası olduğu için şükredelim. Çünkü bu YeniAy bizlere yeni bir başlangıç yapmak için içeride ne varsa dışarıya atmamız, adeta bir volkan gibi patlamamız gerektiğini söylüyor. Bu volkanik patlamayla içeriden dışarıya öfke, keder, sevinç, yaratıcılık ve çığlıklar çıkabilir. HEPSİ kabuldür, hepsi gelecek olan yeniye yer açmak için ifade bulmalıdır, görülmelidir tarafımızdan. HEPSİ yaratımın, varoluşun kusursuz yansımasıdır.

Başak burcu içerisinde dönüşüm ve mükemmellik enerjisini taşır. Bu sebepledir ki kılı kırk yararak realiteyi kusursuzlaştırmaya, mükemmele dönüştürmeye çalışır. Bunu yaparken ise çoğu zaman hırpalar ve yorar, çünkü olanı olduğu gibi kabul etmekte zorlanır. Başak burcunun en yüksek ifadesi ise olanı olduğu gibi kabul ettikten sonra ortaya çıkmaya başlar. Bu noktada kelebeğe dönüşen tırtılı düşünebiliriz. Eğer tırtıl, tırtıl olduğunu kabul etmeseydi kelebeğe dönüşemezdi. Bu yüzden Başak burcunun karşısında Balık burcu vardır; teslimiyet ve sonsuz kabul. Ancak bu aynı zamanda atıl duruma da düşürebilir bizi ve sadece tırtıl olarak kalmaya da razı olabiliriz; uçmaktan vazgeçebiliriz de… İşte bu sebepledir ki Başak burcu lazımdır, kabul edip yargılamadan gidebilirse kendi içine, kozasını örebilir mükemmel bir şekilde. Ve vakti geldiğinde mükemmel güzellikte bir kelebeğe dönüşebilir, uçabilir sonsuzluğa.

Bu YeniAy’ın tam karşısında balık burcunda Neptün var, kendimizi hırpalamadan bütün kusurlarımızı kabul etmemize ve bir kelebeğe dönüşmemize yardım edebilir. Aynı zamanda kendimizi bütün eksikliklerimizle, kusurlarımızla kabul etmekte zorlandığımız için kendimizden kaçmamıza da yardım edebilir.

Zorlayıcı ve yoğun bir yazın ardından yeni bir başlangıç yapmak için gökyüzü bizi adeta itiyor. Aynı gün Venüs de Terazi burcundan Akrep burcuna geçiş yapıyor. Klasik astrolojide Venüs Akrep burcunda zarardadır, kendi doğasını tam olarak yansıtamaz. Buna katılmakla birlikte artık yeni bir bilinç seviyesine ilerlediğimiz için Akrep’in o tutkulu doğasını Venüs’e özgü konularda kullanabileceğimizi düşünüyorum. Sevgi sahiplenici, tutsak edici olmak yerine yine Akrep burcuna özgü bir şekilde derinleşebilir de. Zaten Venüs’ün tam karşısında Uranüs yer alıyor; yani sen ne kadar sahiplenip kendini ve sevgini garanti altına almaya çalışsan da özgürleştirici etkiler devrede. Bu sebeple YeniAy’ı takip eden günlerde ilişkilerde kıskançlık, güç oyunları, manipüle eden tavır ve sözler bitişlere vesile olabilir. Çünkü buna maruz kalan kişi Uranüs enerjisinin de desteğiyle ani bir şekilde ipleri koparıp özgürleşmek ve daha üst bir versiyonuna geçmek isteyebilir. Venüs’ün Akrep burcundaki yolculuğu esnasında Retro hareketine de başlayacağı için oldukça yoğun geçecek bu süreç. Retro Venüs hakkında bir sonraki yazımda daha detaylı bahsedeceğim.

Şimdi kelebeğe dönüşme, kanatlanma zamanı…

 

Sevgiyle,

Eda O. Zakaria, ASA, MAPAI

Kocaeli

Yorum Yap

E-Postanız güvende. Gerekli alanları doldurunuz*